Velns un dievs – sistēma, kas nedarbojas

vēstule

Lasu ziņu portālā TVNET, kas publicēta: 2017. gada 10. septembrī, 11:53, [https://www.tvnet.lv/4557447/atsifreta-17-gadsimta-vestule-ko-mukenei-diktejis-satans%5D, ka atšifrēta 17. gadsimta vēstule, ko mūķenei Marijai diktējis sātans. Attēlā virs redzams vēstules fragments.

Vēstules atšifrēšanai zinātnieki izmantojuši modernu datorprogrammu, kas ļāva atklāt noslēpumainā teksta jēgu. Izrādās, ka vēstule rakstīta viņas pašas izgudrotā valodā, kas sastāvēja no Marijai zināmo alfabētu burtu sajaukuma. Protams, ka tas ir tikai pieņēmums.

Balstoties uz šo pieņēmumu, lai cik dīvaini tas izklausās, arī zinātnieki balstās uz pieņēmumiem, lai ar pierādījumiem tos apstiprinātu vai noliegtu. Zinātnieki apstiprināja pieņēmumu par izdomātu valodu, jo speciālistu komanda vēstules tekstā atrada burtus no valodām, ko mūķene acīmredzot zinājusi. Tekstā ir burti no latīņu, sengrieķu, mūsdienu grieķu un rūnu alfabēta.

Zinātnieku pieņēmums un to apstiprinošie pierādījumi (burti no dažādām valodām) ļāva atklāt vēstules rindiņu saturu. Mūķenes pierakstītais teksts veltīts attiecībām starp cilvēkiem, Dievu un pašu nelabo.

Vēstules teksts uzrakstīts nesakarīgi un izkārtots ne – loģiskā secībā. Vadoties pēc pieejamās informācijas, ka teksts rakstīts neesošā valodā un strukturēts haotiski, zinātnieki pieņēmuši, ka māsa Marija pierakstījusi nevis sātana vārsmas, bet gan cietusi no šizofrēnijas vai bipolārajiem traucējumiem.

Vēstulē Dievs, Jēzus un Svētais Gars tiek dēvēti par «mirušu nastu», un tajā ir apgalvojums, ka Dievu izgudrojis cilvēks, bet «šī sistēma nevienam nestrādā».

Tik, tālu par šausmenes trillera cienīgo atklājumu, kas izgaismo nabaga mūķenes nevis “īpašās spējas” sazināties ar dievu un velnu vai citām pārdabiskām būtnēm, bet atklāj viņas mentāla rakstura novirzes – šizofrēniju. Zinātniekiem parasti “patīk” ticību un reliģiju izgaismot ne tajā glaimošākajā gaismā.

Par nožēlu vai, par laimi, šis nav stāsts par vienu plānprātīgu mūķeni. Kādu laiku atpakaļ, kad apmeklēju baznīcas mūrus intensīvā režīmā 20 gadus katru svētdienu, es būtu sevi ierindojis starp tiem, kuri šo ziņu uztvertu kā vienas trakas mūķenes murgus. Tātad negatīvi! Šodien es šo ziņu nevērtēju ne pozitīvi, ne negatīvi. Tā vienkārši notiek. Es to ierindoju starp faktiem. Tas ir fakts, ka šāda vēstule ir uzrakstīta.  Tas ir fakts, ka tā uzrakstīta nesakarīgi. Tas ir fakts, ka tajā aprakstītas lietas, kas atsedz ticības ēnas puses. Tas ir fakts, ka trakums, ko izraisa ticība, ir katrā no mums.

Par ticības ēnas pusēm. Runāšu no savas pieredzes. Ar nolūku izvēlējos pārpublicēt tieši šo rakstu, jo apstākļi, kādos tapusi mūķenes vēstule, un tajā aprakstītais trakums ir skāris mani personīgi. Tikai mieru, es neesmu sarunājies ne ar sātanu, ne ar dievu. Un tomēr, “saruna ar sātanu” ir tas, ko mēs ikviens darām dienu no dienas bez apstājas.  Sātans ir nekas cits kā balss galvā. Nepārtrauktā domu šļura galvā ir tas, ko kristieši sauc par iedzimto grēku. Ar šo kaiti (grēku) slimo visi cilvēki – sarunājas ar sevi domās. Apsveic sevi, slavē sevi un paliela sevi, vai noliedz, kritizē un dusmojas uz sevi. Šis trakums notiek ar katru no mums ik uz soļa domās.

Par spīti veselajam saprātam un loģikai, es 20 gadus esmu atradies šajā domu šļurā un stiepis līdzi “mirušo nastu” – sarunājies, noliedzis un attaisnojis sevi, domās. Mirusī nasta, saruna ar sevi domās, ir pamatā ticībai dievam un velnam. Ticība ir prātā radies domu sakopojums jeb sistēma. Ir taču daudz patīkamāk ticēt, ka es domās sarunājos ar savu dievu vai lūdzos savam dievam, nevis vienkārši iekšēji tarkšķu. Mans skaudrākais atklājums – ticība – domu sistēma, iekšējais tarkšķis –  neko neatrisina. Mūķenei par spīti viņas mentāli nestabilajam stāvoklim, ir bijušas arī apskaidrotas domas. Un skaidrākā no visām – ticības sistēma nevienam nestrādā. Es teikšu vēl vairāk:

– Es esmu atradis šo nevienu iekš sevis. Un tikai šis “neviens” spēj paraudzīties no malas un apjēgt, ka ticības sistēma nestrādā! Tikai šis “ne-viens” ir tas, kurš spēj izlauzties caur ticības aptumšotajam prātam, izbāzt galvu ārā no domu šļuras, no ego “ES” uzpūstajiem augstumiem, lai pirmo reizi mūžā atvērtu acis (nedaudz atgādina filmas Matrix sižetu), ka sistēma nestrādā vai vēl ļaunāk – ticības sistēma čakarē mūs.

Ticība ne tikai nestrādā, tā ir paš – iznīcinoša sistēma (mana ticība, mans dievs ir īsts, bet tavs nē). Ticība ir mentāls vēzis un šizofrēnija.  Rakstā par mūķeni mēs ieraugam ticības galējās izpausmes un sekas, ko mūķenes garīgajai veselībai nodarījusi ilgstoša atrašanās ticības sistēmā.

Dievu ir izgudrojuši cilvēki. Tieši tāpēc dievu ir tik daudz, viņi ir tik dažādi, nēsā dīvainu apģērbu, garas bārdas un cepures, te ir viens, te trijās personās, te viens un ar vairākām čūskas galvām, citi vispār nelīdzinās cilvēciskām būtnēm – izskatās kā balodis vai zilonis utt.). Cilvēku radītie dievi ir bailīgi, alkatīgi, skaudīgi, pieprasa pielūgt tikai vienu dievu, savā starpā konkurē, sacenšas par ietekmi un spēlē citas stikla bumbiņu spēles.

Nav viegli atrast sevī šo “ne-vienu”, kurš vienīgais spēj atšķirt, kas ir spēle un, kas īstenība.  Tikai “ne-viens” zina , kas esmu es un, ka balss manā galvā – tas neesmu es. Grūti ir dzīvot bez apzināšanās un akli ticēt mirušai nastai (tarkšķim galvā), kas visu kārto saskaņā ar ticības sistēmu: pa labi un pa kreisi.

Pietiks nopietnības. Viss, ko radījis prāts, tai skaitā dievu, ir drūms, nopietns un izdomāts. Pati – Esība ir viegla, priecīga un pacilājoša, gluži kā dzeja. Noslēgumā, lai skan Omāra Haijama dzeja:

Es mācījos daudz – daudz

aizmirsu labprātīgi.

Katrai lietai man atmiņā bij’

sava vieta: kas bija pa kreisi,

nespēja aiziet pa labi.

Bet mieru es pazinu tikai tai

dienā, kad visu prom sviedu

ar nievu.

Es sapratu beidzot, ka

iespējams nava, ko apgalvot,

noliegt.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s