Nāves skūpsts

man-eating-lion-1

Skan – Tinie Tempah – Pass Out (HQ). Šūpoju galvu mūzikas ritmā un brokastoju pašpagatavotu rīta miksli – maltas kaņepju sēklas, auzu pārslas, aveņu ievārījums un rozīnes. Ieva rosās gar plīti un gatavo bērniem brokastīs ceptas siermaizes. Gustavs sēž galda galā un ēd Miķeļdienas šokolādes kūku (vakar svinējām mūsu otram vecākajam dēlam Miķelim vārda dienu un kūka, ko izcepa mūsu Nobela  prēmijas kandidāts konditorijā, Santa, ir tik garda un reizē sātīga, ka ar vienu gabaliņu var pielikties līdz ūkai. Tāpēc neticamā kārtā kūka ir pārdzīvojusi līdz sestdienas brokastīm, jo parasti mūsu ģimenē uz nākamās dienas brokastīm no kūkas paliek pāri labākajā gadījumā ar kērmu nosmērēts papīrs un drupačas). Ir sestdienas rīts. Gaisā uzvirmo kaņepju sēklu smarža, kas acu mirklī aizved mani bērnībā. Smaržas – tās ir durvis uz pasauli bez formas, ārpus laika, caur kurām pasaulē ienāk apziņa. Apziņa – kas es esmu.

 – Es lasīju, ka hip hopu klausoties nelīdzsvaroti cilvēki – pret mani pagriežās Ieva un saka, skatīdamās kā es arvien šūpojos mūzikas ritmā ēdot savu brokastu miksli.

– Jā, droši vien – atbildu Ievai. Es esmu nelīdzsvarots cilvēks, jo kāda suņa pēc man tagad būtu jāatgirešas 1991.gada 30.septembrī, kad es stāvēju dārzā un vēroju kā vējā šūpojas kaņepju laksti. Tie bija izauguši divtik garāki par mani un tā smarža, kaņepju smarža (jā, es zinu, ka ir ļauži, kas no kaņepītes prot konkrēti “apsisties”) un es arī “apsitos”. Apsitos savā veidā no tā, kas tur notika. Vējš, rudens dzestrums, mitras zemes smarža, kas sajaucās ar kaņepīti un pilna apziņa vērsta uz to, kas notiek. Kaplē nost jumtu, jo mans pauris atvērās kā pāršķelts arbūzs. Tas, kurš ES saplūst ar to, kas IR. Vērotājs un vērojamais ir VIENS. Viss notiek tagad un tas ir līdzsvars.

Sasveros un iekrītu atpakaļ domās esošajā laika ritējumā. Esmu atkal te 2017.gada 30.septmebrī pie virtuves galda un Miķelis jautā man piečuku. Brauks uz Ķegumu copēt karpas. Labi, es saku.

Līdzsvars nomaina nelīdzsvaru un nelīdzsvars nomaina līdzsvaru. Būt cilvēkam nozīmē nepārtraukti atrasties te augšā, te lejā, te priekos, te bēdās, te domās, te klātesošam TAGAD. Cilvēks ir nelīdzsvarots. Es šūpojos apziņas okeāna ritmos, kas šobrīd pulsē vienā taktī ar Tinie Tempah. Es ļaujos un izbaudu dzīves plūdumu ar prieku, brokastis ir tik garšīgas un Ieva ir tik lieliska. Apziņa plūst caur mani kā bezgalīgs okeāns un es ik pa laikam izbāžu galvu ārā no ūdens, lai ievilktu kārtējo elpas devu plaušās un apzinātos ŠO TE MIRKLI. Viss ir brīnišķīgi, viss notiek, viss IR. Ar vaļējām acīm es atkal ienirstu nomoda sapņu dzelmē, lai turpinātu savas neatliekamās ikdienas gaitas, turpinot pretoties varenā okeāna apziņas plūdumam.

Lauva dzenās pakaļ zebrai un notver to. Tā ar priekšējām ķepām apskauj zebras kaklu un ar savu muti saspiež zebras kaklu cieši jo cieši. Nāves skūpsts. Zebra kārpās, bet tvēriens ir akmens ciets. Zebrai trūkst gaisa un tās acis ieplēšas platas, jo plats. Apziņa iznirst no bezgalīgo formu un laika ritējuma okeāna, lai uz mirkli atvēru acis – apzinātos šo mirkli. Dzīvība pamet zebras acis, lai atkla ienirtu bezgalīgo formu okeānā un iegūtu jaunu formu. Lauvas kāri mielojas ar zebras miesu (tā ir mana asociācija no bērnības. Es biju izgriezis no bilžu grāmatas “Dzīvnieku dzīve” krāsainu attēlu, kurā lauvas plosa zebru. Attēlu biju pielīmējis savā stūrītī virtuvē aiz ledusskapja un ik palaikam gāju uz to blenzt. Es nezināju kā paskaidrot mammai, kāpēc esmu pielīmējis pie sienas tādu attēlu. Tajā ir kaut kas magnetizējošs, kaut kas no dzīvības un nāves cikla, kurā apziņa atmostās, lai atkal iemigtu. Dzīvības un nāves aplis, samsāras rats, no kura iespējams izkāpt (pass out) apzinoties ŠO MIRKLI.

 

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s