Ja kaut kas noiet greizi, dodies atpakaļ uz sākumu

Sākums ir vieta, ko saucam par mājām. Tā ir no mērķa brīvā zonā, kurā mums neviens nav jāpārliecina par savu taisnību, nekas nav jāpārdod, neviens nav jānomedī, jāpārvelk savā pusē, jāpiespiež noslēgt darījumu un jādara viss iespējamais, ja nepieciešams, arī neiespējamais, lai sasniegtu kāroto mērķi. Mājas pašas par sevi ir mērķis.

 Mājās mēs esam kā pasaku  varonis Sprīdītis, kurš apceļoja pasauli un atklāja, ka laimīgā zeme ir mājās. Mājas ir vieta, kur katrs mirklis ir vērtība, ieguvums un augstākais sasniegums. Būt mājās nozīmē būt tādam, kāds es esmu, būt vienotam ar notiekošo. Būt mājās nozīmē nepadarīt pašlaik notiekošo par līdzekli, lai sasniegtu kaut ko vērtīgāku, labāku, lielāku un vairāk.

Būšana mājās  racionāli domājošam darījumu cilvēkam šķitīs tīrā niekošanās un bērnu rotaļas, ko var izmantot tikai kā hobiju vaļas brīžos laikā, kad mēs neko nedarām nopietni. Tomēr šāds priekšstats ir maldinošs. Rotaļāšanās un “būšana mājās” ir bezgalīgu iespēju un radošu ideju krātuve. Esot mājās mēs sevī atklājam iekšēju bezgalību. Bezgalīgu, kas šķiet tik vilinoša un pazīstama, kad raugāmies naksnīgajās zvaigžņu pielijušās debesīs. Tiekšanās pēc bezgalības ir katram cilvēkam dabiski piemītoša vēlme pēc kaut kā VĒL. Cilvēkam nekad nav gana ar to, kas IR. Un tā ir cilvēka daba, kas nav ne pareizi, ne nepareizi. Tas vienkārši tā ir.

Būt mājās nozīmē iepazīt sevī mītošo bezgalību, kas izpaužas kā vēlme iekļaut sevī kaut ko vēl. ES vēlas iekļaut sevī un aptvert to, kas ir Ne-ES. Tā ir vēlme pēc bezgalīgas sevis, sava ES paplašināšanas.

Fiziskā veidā cilvēks paplašina sevi, savas fiziskās robežas, nodarbojoties ar seksu. Divi cilvēki burtiski kļūst viena miesa.

Racionālā veidā cilvēks paplašina savas robežas ar ambīcijām, vēlmi pēc slavas, varas un naudas.

Emocionālā veidā  cilvēks paplašina savas robežas ar romantisku jūtu palīdzību. To mēs saucam par iemīlēšanos.

Garīgā veidā cilvēks paplašina ES robežas ar sevis apzināšanos šajā mirklī. Tā ir būšana mājās, kad neviena sekunde, minūte vai stunda nav līdzeklis, lai nonāktu vai sasniegtu kaut kādu mērķi ārpus iekšpusē esošās bezgalības.

Sūfistu mistiķis Rūmi to ir izteicis šādi: Tu neesi piliens okeānā. Tu esi viss okeāns vienā pilienā.

 

 

 

 

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s